4 Prosinec, 2012

Tipy na výlet

 Horská kvilda tipy na výlet

Připravili jsme pro vás krátký souhrn, kde najdete tipy na výlet na Horské Kvildě

“Zlatá stezka”

Horní (Kašperskohorská) Zlatá stezka je nejmladší trasou Zlaté stezky. Vedla z Kašperských hor ve dvou větvích. Jedna přes Horskou Kvildu, Kvildu, na Freyung a dále do Pasova. Druhá šla z Kašperských hor rovněž přes Horskou Kvildu, kde se větve rozdělily. Druhá větev postupovala západněji, kolem Luzného na Grafenau, Tittling a odtud dále do Pasova.

 

 

Antýgl

Horské Kvildě dominuje vrch Antýgl (1253 m n.m.), zvaný též Sokol. Je to nepřehlédnutelná, lehce asymetrická hora, jejíž svahy skrývají četná balvanová moře a suťová pole. Jihozápadní svah náleží do I. zóny NP Šumava, který chrání zachovalou horskou smrčinu.

 

 

Ekologická farma Highland

Od roku 1995 zde začal pan Gustav Hones chovat vzácné skotské plemeno Highland.  Plemeno je nenáročné a tudíž je možné jej chovat celoročně venku. Pro bližší informace navštivte web http://www.ekofarmahighland.com

 

Jezerní slať

Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová, 7 metrů vysoká dřevěná rozhledna, která nabízí působivý výhled na celou slať a protilehlý Antýgl. Na vrcholu rozhledny je umístěná tabulka s přehledem nejnižších teplot naměřených na Jezerní slati. Víte například, že historicky nejnižší teplota v České republice byla naměřena právě zde?

V zimním období je Jezerní slať uzavřena kvůli zimování tetřevů.

 

 

Prameny Vltavy

I. zóna NP “Prameny Vltavy” označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.

 

 

Vydra

Tato divoká horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany patří k nejnavštěvovanějším místům Šumavy. Po celém jejím toku vede červená turistická značka a v jejím úseku mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou pohodlná cesta, která zároveň slouží jako naučná stezka Povydří popisující zajímavosti stejnojmenné přírodní rezervace. Mimo jiné se dozvíte, co jsou to “obří hrnce” a jak vznikají. Do řeky Vydry se vlévá Hamerský potok, který protéká Horskou Kvildou.Doporučujeme výlet podél Hamerského potoka na Antýgl k řece Vydře.

 

 

Zhůří

 

Při silnici ze Svojše do Horské Kvildy leží tato opomenutá šumavská obec, německy zvaná Haidl. Její historie začíná v první polovině 18. století. První písemný záznam o sklářských hutích na úbočí Huťské hory je z r. 1785. V době největšího rozmachu, v r. 1860, zde bylo ve dvaceti chalupách 190 lidí. Po 2. sv. válce, v r. 1952, tady vznikla tajná vojenská základna.

Skanzen Finsterau

Můžete navštívit Skanzen ve  Finsterau v Bavorské části Německa. Dobové stavby z 18 a 19 století.

Více informací o skanzenu naleznete na: www.freilichtmuseum.de/sprachen/czech.htm

Doprava – Zelené autobusy v Národním parku Šumava.

Trasa: Horská Kvilda-Kvilda-Bučina-přestup na německý autobus Igelbus.

 

Termální lázně Bad Füssing

Europatherme – Bad Füssing

Jedná se o velmi vysoce nadstandardně vybavené termální bazény – lázně

Web: http://www.europatherme.de/

Trasa příjezdu: Horská Kvilda – Kvilda-Borová Lada-Horní Vltavice – Strážný-Freyung-Passau-Pocking-Bad Füssing

Vzdálenost z Horské Kvildy: 130 km

Bazén Waldkirchen

Jedná se o nadstandardně vybavený bazén s relaxačním oddělením se slanou vodou. Po nedávné rekonstrukci je znovu otevřen a výborně vybaven. Krytý bazén, mediterraneum se slanou vodou (někoik bazénů), vířivky, brouzdaliště, venkovní teplý bazén, venkovní chladnější bazén, velká skluzavka, tobogan (jen venku), dětské hřiště, trávník, stín stromů. Teploty – nejchladnější venkovní: 27,5; venkovní teplý: 30,0; krytý chladný: 27,5; celé mediterraneum: 34,0 stupňů.

Web: http://www.waldkirchen.de/stadtwerke/main.php?sid=karoli_badepark

Trasa příjezdu: Horská Kvilda-Kvilda-Borová Lada-Horní Vltavice-Strážný-Freyung-Waldkirchen

Vzdálenost z Horské Kvildy: 68 km

 

 

×
Show
Pension Helena Honesová
Horská Kvilda 50
385 01 Vimperk
mail: helenahones@tiscali.cz
mob: 606 620 172
tel: 388 435 005